Ülkemiz 75 milyonu aşan nüfusu ile dünyada en hızlı kentleşen ve en çok nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerden birisidir. Neredeyse tüm kentlerimizde de nüfus her geçen gün hızla artmaktadır. Artan kentleşme oranı ve nüfus yüzünden konutlar ve yaşam alanları bireylerin ve ailelerin en temel ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Elbette ki yaşam alanlarının da bir düzene ve yönetime ihtiyacı vardır.Geçmişten günümüze kat malikleri tarafından üstlenilen idari yönetim işleri , zamanla ve çağın gereksinimleri ile orantılı olarak yoğun bir şekilde profesyonel yönetimlere devredilmektedir.

Bina tesis yönetimi olarak adlandırılan bu kurumlar , apartman yönetimi, site yönetimi, iş merkezi yönetimini ve diğer yaşam alanları yönetimini kapsamaktadır. Bina yönetimi, yeterli bilgi ve deneyim gerektiren bir iş olduğundan son yıllarda kişilerin yöneticiliğinden daha fazla profesyonel kurumların yönetimine doğru hızlı bir değişim başlamıştır.

Eski anlayışla çoğunlukla kendisi de kat maliki olan ve binada ikamet eden yönetici; aidat ve avans ödemeleri, binada uyulması gereken kurallar gibi konularda meydana gelen sorunlar karşısında zorluk çekebilmektedir. Komşusuna karşı aidat borcundan dolayı hukuki işlem başlatamak elbette ki istenilen bir durum değildir. Ayrıca kanunlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için hak ve yükümlülükleri konusunda birtakım eksik ve yanlış uygulamalar yapabilmektedirler.

Pay Yönetim ekibi olarak 2013 yılından bugüne Mali Danışmanlık, Denetim, Bina Tesis Yönetimi ve Hukuki alanlardaki sorunların çözümü için hizmet vermekteyiz. Ekip olarak Bina Tesis Yönetimi konusunda sahip olduğumuz tecrübeyi siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmanın heyecanını duymaktayız.

Profesyonel yönetim anlayışımız. 

  • Kat malikleri, kiracılara karşı, tarafsız yönetim göstermek, çözüm odaklı ve pozitif hizmet yaklaşımında bulunmak.
  • Yasal mevzuatların takibi ve uygulanması ile ilgili bilgi ve tecrübeyi kullanmak.
  • Uzman, deneyimli müşavirler, denetçi ve diğer teknik personeller ile hızlı çözüm üretip sunuca vararak maliklere maddi tasarruf ve huzurlu ortam sağlamak.

Pay Yönetim toplu yaşam alanlarının profesyonel yönetimi, kaynakların etkin kullanımı gibi uzmanlık gerektiren konularda hizmet vermek üzere İstanbul merkezli faaliyet göstermektedir.